سازنده انواع گریتینگ

مشخصات فنی و اصطلاحات تولید:

 

تسمه باربر  (Bearing Bar)

 

قطعه ای از گریتینگ می باشد که میزان فشار وارده به گریتینگ را تحمل می کند و برو روی تکیه گاههای مربوطه قرار می گیرد. برای ساخت آن از تسمه ی استاندارد استفاده می شود. بنا به خواست مشتری می توان تسمه های باربر را در هر ابعاد و ضخامتی که نیاز باشد، تولید نمود.

 

رابط (Cross Bar)

 

جزئی از گریتینگ است که تنها نقش آن تنظیم کردن چشمه ی گریتینگ و ایجاد ارتباط بین تسمه های باربر می باشد و هیچ گونه نیرویی به آن وارد نمی شود. لذا ضخامت آن تاثیری در مقاومت گریتینگ ندارد. این قطعه را می توان از تسمه، نیم تسمه، میلگرد آجدار و یا چهارپهلوی تابیده شده تولید نمود.

 

چشمه یا مش بندی (Mesh)

 

معمولا با دو عدد نشان داده می شود (X*Y) که در آن X نمایانگر فاصله ی بین تسمه های باربر و Y فاصله ی بین رابط ها می باشد. با کم کردن فاصله ی بین باربرها می توان مقاومت گریتینگ را بالا برد. ولی فاصله ی بین رابط ها تاثیری در تحمل بار گریتینگ ندارد.

 

بغل پله (Fixing Plate)

 

این قطعه جهت اتصال پله های فلزی (گریتینگ پله) از طریق پیچ و مهره در محل مربوطه استفاده می شود. که شامل یک سوراخ گرد و یک سوراخ لوبیایی و بعضی مواقع پخ در گوشه ی آن می باشد.

 

ورق آجدار (Checkered Plate)

 

از این قطعه می توان جهت جلوگیری از لغزش افراد بر روی پله ی فلزی در هنگام بالا یا پایین رفتن، جلوگیری نمود.

 

بست گریتینگ (Clamp)

 

جهت ثابت کردن گریتینگ روی نگه دارنده های مربوطه در محل، از این قطعه استفاده می شود. اجزای تشکیل دهنده ی آن همانند شکل ابرویی، چنگکی و پیج و مهره می باشند.

 

.............................................................

 

میزان بار وارده به گریتینگ بر روی تسمه های باربر می باشد. لذا عوامل تعیین کننده ی مقاومت گریتینگ را می توان اینگونه نام برد:

 

1. ضخامت و ارتفاع تسمه ی باربر

 

2. طول تسمه های باربر (که هر قدر کوتاه تر باشند، مقاوت گریتینگ بالا می رود.)

 

3. فاصله ی بین تسمه های باربر در چشمه ی گریتینگ (مش بندی گریتینگ)

 

این نکته قابل توجه است که ضخامت، ارتفاع و فاصله ی مابین رابط ها تاثیری در مقاومت گریتینگ نخواهد داشت.

 

همچنین طول تسمه ی باربر به عواملی مانند: طول دهنه ی بارگذاری و یا فاصله ی بین نگه دارنده های زیرین گریتینگ (همانند نبشی یا ناودانی) بستگی دارد که طراحی این تسمه با توجه به محل نصب انجام می گیرد.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید